Všetci zrejme poznáte svadobnú tradíciu z 19. storočia, ktorá hovorí, že pre to, aby sa svadba vydarila musí mať nevesta oblečené niečo staré, niečo nové a niečo požičané...Modrá farba od dávna symbolizuje vernosť, takže ak k tomu pridáme niečo modré, svadba bude určite dokonalá. V minulosti to bola najmä kráľovská modrá s bielou, ktoré dominovali pri svadobnej príležitosti.

img1


Dnešný trend nám dovoľuje viac experimentovať a predstavuje nám okrem kráľovskej modrej aj tyrkysovú, levanduľovú, petrolejovú, akvamarínovú a námornícku modrú. Pri výzdobe exteriéru a stropu si môžeme dovoliť zmiešať všetkých šesť odtieňov alebo si zvoliť vlastný systém napríklad kombináciu „teplých“ modrých odtieňov ktoré sú reprezentované námorníckou, kráľovskou a levanduľovou modrou alebo ak sa nám páči keď modrá má viac „zelenej“ môžeme použiť kombináciu akvamarínovej, tyrkysovej a petrolejovej.

img3Pre tento účel nám poslúžia najlepšie závesné dekorácie ako sú duté lampióny, honeycomby a led lampióny, prípadne i pompóny. Pre skutočne fantastický efekt môžeme pomedzi duté lampióny s väčším priemerom rozvešať na šnúre malé led lampióny rôznych farieb a keď sa zotmie, nechať ich zasvietiť.

img4Môžete takto ozdobiť celé miesto konania svadobnej recepcie a celý interiér. Trebárs i lavičku pred vchodom. Nechajte sa inšpirovať modrou a našou ponukou na www.lampiony.eu


Zdroj fotiek: http://pinterest.com/